Mletá

Mletá Bez lepku

Výrobok ocenený značkou kvality SK "Tradičná kávovina"

Hmotnosť balenia: 500g

Kód: 0023

ks
0,97€

Mletá - pražená kávovinová zmes

Tradične pripravený cereálny nápoj, vyrobený podľa desaťročiami overenej receptúry z kvalitného jačmeňa a čakanky. Ak ste hoci mamička s bábätkom, či nadšený zástanca zdravého životného štýlu, alebo len vyznávač lahodnej chuti čistej prírody, tento nápoj prinášame na váš stôl pre dobrý pocit na tele aj na duši.

Údaje pre spotrebiteľa k tovaru

Zloženie: pražený mletý jačmeň (70 %), pražená mletá čakanka (Cichorium intybus – koreň s prirodzeným obsahom inulínu min. 35 %).

Návod na prípravu:

  1. Do násypky kávovaru odporúčame nasypať 4 polievkové lyžice (PL) Mletá a nechajte prekvapkať 1 l vody.
  2. Do 1 l vriacej vody odporúčame nasypať 4 PL Mletá a krátko povarte. Nechajte lúhovať asi 3 – 5 min a následne sceďte. Podľa chuti oslaďte a zjemnite mliekom alebo smotanou. Nápoj môžete piť horúci ako kávičku alebo studený na osvieženie. 

Ste kávičkár a chcete to zmeniť? Skúste postupne nahrádzať časť kávy našou Mletou pri príprave zalievanej kávy, presso kávy a iných typov káv pripravovaných v kávovare. Zaužívané množstvo kávy postupne znižujte dopĺňaním nášho produktu.

Náš tip: Na 1 l vriacej vody odporúčame nasypať 3 PL Mletá a 1 PL mletej zrnkovej kávy. Nechajte prevariť alebo prekvapkať v kávovare. Podľa chuti oslaďte a zjemnite mliekom alebo smotanou. Nápoj môžete piť horúci ako kávičku alebo studený na osvieženie.

Skladujte v suchu!

Výživové údaje na 100 g výrobku
Energia  1300 kJ/307 kcal
Tuky    1,7 g
  - z toho nasýtené mastné kyseliny           < 0,1 g
Sacharidy     64 g
  - z toho cukry    2,7 g
Vláknina      19 g
Bielkoviny    9,7 g
Soľ   0,33 g