Ostrokyslá polievka

Suroviny

30 dkg kuracie mäso - ktoré v polievke prevažuje (najlepšie sú kuracie prsia - nerozvaria sa a lepšie sa krájajú na kocky)
1/2 hrste nadrobno nasekaného mäsa po 6 druhov (napr udene, klobaska, parky cokolvek podla chuti) - ak chcete môžete dať len kuracie ale potom viac ako 30 dkg)
1 kskonzerva hríbov (môžete použiť aj sušené alebo kúpené v konzerve)
2 hrsteJeremiášovo ucho
2 ksstredne veľká mrkva
podľa chutisójová omáčka
1/2 konzervybambusové výhonky
1 malá konzervabambusové klíčky
6 kszaváraná kápia
1 balenietofu syr biely
2 ksvajcia
5 kociekslepačí bujón
3 lvoda
podľa hustoty cca 4-6 PLsemarmyl
1/2 klchilli- mleté
6 PL ocot
1 KLpaprika - mletá, sladká
Ostrokyslá polievka

Milé kuchárky, originálny recept od čínskeho šéfkuchára :)

Kuchárky, polievka Vám síce zaberie z voľného času 3 hodinky, ale treba zapojiť do krájania manžela/priateľa, potom to pôjde rýchlejšie!

Porcie 15 Čas prípravy 30 min Čas tepelnej úpravy 120 min

Ostrokyslá polievka je zo 7 druhov mäsa (nemusí byť robieva sa aj len z kuracieho), je dosť "náročná"na financie, ale raz za čas sa oplatí ju uvariť :-)) Čo sa týka prísad, ktoré som uviedla vyššie, v našich podmienkach môžme dať mäso hociaké, avšak do pôvodnej receptúry ide 7 druhov.

Do 3 litra vody pridáme kocky slepačieho bujónu, sójovú omáčku, mletú papriku, mleté chilli a privedieme do varu. Všetky suroviny okrem vajíčok a semarmylu pokrájame na MALINKÉ kúsky a pridáme do ochutenej vody. 
Mäso sa Vám bude lepšie krájať, ak už bude uvarené, a všetka zelenina, hríby atď.
Potom zprudka varíte a keď začne vrieť, dajte ju na slabý plameň, a varte do uvarenia surovín. Nechajte prejsť varom. Polievku ochutnajte a dochutťte podľa toho čo jej chýba, buď soľ, ale hlavne sójová omáčka, ocot a chilli. Potom pridame na kocky nakrájané tofu. Tesne pred uverenim tofu pridáme ocot - dosť veľa, aby bola poriadne kyslá.. V pohariku zmiešame asi deci vody so semarmylom a pomaly vmiešame do polievky. 
A úplne posledný krok: Rozbite vajíčka v miske, poriadne vymiešajte, a opatrne vmiešajte pri stálom miešaní do polievky.

Vajíčka sa musia pridať posledné a nie pred semarmylom. Potom bude polievka mútna a nie prezračná. Niekedy býva v reštauráciách polievka tmavá, je tam príliš veľa sójovej omáčky. Ak sa vajíčka v polievke uvaria, je hotová.

Pre atmosféru sa podáva v čínskych miskách z ryžového porcelánu s porcelánovou lyžičkou.

Na záver nezabudnite na niečo poriadne štipľavé, najlepšie nakrájané feferónky. V obchodoch sú dostať aj pravé čínske feferónky v náleve, ale mne sa zdajú oproti tým v reštauráciách akési "slabé" .